Rajd Śląska 2017 - Time4

5. Rajd Mikołowsko-Żorski, współorganizowany przez nas w 2016 r., był wprawką do większego wyzwania, jakiego podjęliśmy się rok później. Razem z Automobilklubem Ziemi Tyskiej sprowadziliśmy na Śląsk rajdowe mistrzostwa Polski!

Prace na tym projektem trwały niemal rok, skala przedsięwzięcia była więc ogromna. Automobilklub zajął się częścią sportową Rajdu Śląska, my wspieraliśmy ich w działaniach promocyjnych i organizacji wydarzeń towarzyszących imprezie. Zaprojektowaliśmy dla niej także całą oprawę graficzną – począwszy od logotypu, poprzez całą identyfikację wizualną, aż po wszystkie wydawnictwa drukowane – informator, mapy poszczególnych odcinków, plakaty czy billboardy. Naszym dziełem była również rozbudowana strona internetowa wydarzenia. Całość utrzymaliśmy w rasowej i agresywnej estetyce, jednoznacznie kojarzącej się z dużymi prędkościami, jednak unikającej rozwiązań znanych z motoryzacyjnych publikacji.

Sercem rajdu był Stadion Śląski – legendarny obiekt usytuowany w samym sercu aglomeracji śląskiej, który po latach remontu, został otwarty na dwa tygodnie przed wydarzeniem. Nasza impreza była jedną z pierwszych tam organizowanych. To w Chorzowie odbyła się uroczysta inauguracja rajdu, stamtąd zawodnicy wystartowali w ramach pierwszego oesu, a także tam serwisowali swoje samochody. Na Stadionie Śląskim zorganizowaliśmy też liczne atrakcje dla kibiców rajdowych w każdym wieku: zabawy dla dzieci, przygotowane przez SilesiaDzieci.pl, zlot food trucków oraz piknik militarny, podczas którego więksi chłopcy mogli zajrzeć do wnętrza pojazdu opancerzonego Rosomak oraz wymienić uścisk łapy z Szarikiem. Zajęcia dla najmłodszych przygotowaliśmy także w Mikołowie i Żorach.

Rajd Śląska odbywał się w dniach 13-15 października. Była to ostatnia runda Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 oraz przedostatnia Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2017.

Zainteresowany współpracą? Porozmawiajmy o projekcie.